„Lepiej być uczniem, niż przedszkolakiem!” Ślubowanie w SP1 [AUDIO/FOTO]

Uczniowie trzech klas pierwszych wstąpili w brać uczniowską Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Szkoła ta jest członkiem Klubu Przodujących Szkół, a jej nowi uczniowie zdecydowanie twierdzą, że lepiej być uczniem niż przedszkolakiem.

Spotykamy się dzisiaj na bardzo ważnej uroczystości. Rozpoczynacie naukę w szkole. Naukę, która będzie trwała  8 lat. Jest to najdłuższy okres, gdzie będziecie przebywać w szkole. Rozpoczynacie przygodę z nauką w roku 2018. Jest to rok szczególny, bo obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – rozpoczęła uroczystość dyrektor szkoły Hanna Dziubiel.

Słowo do uczniów skierował również przyjaciel szkoły, były nauczyciel wychowania fizycznego Andrzej Rębowski – Wzdłuż tej ściany na korytarzu jest wiele postaci związanych ze sportem. Oni też mieli 7 lat, też byli w pierwszej klasie, też chodzili na lekcje wychowania fizycznego. Tylko mieli to szczęście, że wyszli na szczyty światowego sportu. Włożyli w to dużo pracy, ale wykorzystali też swój talent. Tego wam życzę, byście osiągali jak największe sukcesy. Do życzeń dołączył się również ks. kan. Roman Karaś, proboszcz parafii św. Wojciecha oraz przedstawicielka rady rodziców Monika Bednarczyk.

Być w tej szkole to jest ogromny zaszczyt. Szkoła ta od 16 lat jest w Klubie Przodujących Szkół – zaznaczyła Zofia Dawicka, członek zarządu Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Ostrołęce. Klub działa przy Krajowym Stowarzyszeniu Pomocy Szkole. Szkoła, by być w klubie musi spełniać wymagane warunki: osiągnąć wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, organizować dodatkowe zajęcia, ale też wykazać się troską dla dzieci, które mają trudności w nauce, czy adaptacji. Wy też musicie dbać o to i spełniać konkretne zadania, żeby szkoła mogła utrzymać się w klubie – podkreśliła.

Do Klubu Przodujących Szkół należy 211 szkół z całej Polski. Szkoła Podstawowa nr 1 z pewnością może liczyć na dalsze członkostwo w klubie, gdyż jej nowi uczniowie zdecydowanie nastawieni są na pilną naukę. Posłuchajcie:

 

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *