Konkurs na palmę rozstrzygnięty. Największa miała 6 metrów! [FOTO]

Parafia św. Wojciecha w obecności ks. bpa Tadeusza Bronakowskiego rozstrzygnęła konkurs na największą i najładniejszą palmę wielkanocną. Pierwsze miejsce zajęła I Językowa Szkoła Podstawowa „Language” w Wyszkowie.

Konkursy na palmę wielkanocną coraz liczniej organizowane są parafiach diecezji łomżyńskiej. Ten największy, znany w całym kraju, odbywa się w Łysych. Własnoręcznie wykonane palmy dzieci i młodzież mogą również prezentować m.in. w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie, gdzie już tradycyjnie przy rozstrzygnięciu konkursu towarzyszy ks. bp Tadeusz Bronakowski. Takie konkursy to połączenie tradycji biblijnych z lokalnymi, podkreślił – Jak czytamy w Ewangelii – ludzie wjeżdżającemu Panu Jezusowi do Jerozolimy słali gałązki palm pod nogi… ale ten konkurs to też nawiązanie do tradycji na ziemiach kurpiowskich, gdzie te przepiękne palmy, podziwiane również w całej Polsce, są przynoszone do świątyń. Jest to dla młodych ludzi cenna informacja, że nawiązując do tradycji biblijnej chcemy kultywować też tradycje danego regionu. Dlatego z całego serca dziękuje wszystkim, którzy podejmują się tego trudu – mówił ks. bp dla Wyszków24.pl

W tym roku największa palma sięgała 6 metrów! Wykonała ją społeczność szkolna I Językowej Szkoły Podstawowej „Language” w Wyszkowie – Zrobiliśmy ją z zielonych materiałów, czyli z tui i krepiny. Jej czubek zdobią bazie. W pracę włączyły się prawie wszystkie dzieci ze szkoły, zajęło nam to około 4 godzin – mówiła Aleksandra Rudnicka, nauczycielka plastyki, przyrody i wychowania fizycznego.

Drugie miejsce zajęli Maja Archacka i Kuba Grzesiak. Trzecie przypadło Filipowi i Kacprowi Końskim.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *