Koniec z podtopieniami na Składanowskiego [AUDIO/FOTO]

Wstępna koncepcja przebudowy ulicy Ireneusza Składanowskiego w Wyszkowie ustalona. Mieszkańcy są już po konsultacjach z projektantem i pracownikami Wydziału Inwestycji i Bezpieczeństwa w Urzędzie Miasta. Dla mieszkańców oznacza to przede wszystkim koniec z zalewaniem ulicy podczas opadów deszczu.

Przebudowa ulicy Ireneusza Składanowskiego to jedno z zadań inwestycyjnych ujętych w budżecie Gminy Wyszków. Jej wstępną koncepcję we wtorek, 2 kwietnia przedstawili mieszkańcom pracownicy Wydziału Inwestycji i Bezpieczeństwa w Urzędzie Miejskim – naczelnik Adam Mróz i Mariusz Kowalczyk oraz projektant główny z firmy Rosbud Robert Rosiński.

Ulica Składanowskiego według planu zagospodarowania przestrzennego dzieli się na drogę wewnętrzną i gminną kat. D. Projekt przewiduje, że szerokość drogi wewnętrznej (czyli od ulicy Zakolejowej) będzie wynosił 5 metrów, a dalej (od ulicy Centralnej) – 5,5 metra. Nawierzchnia jezdni oraz wjazdy do posesji zostaną pokryte kostką betonową. W miejscach, gdzie występują ostre łuki jezdnia zostanie poszerzona do 6,5 lub 6,75 metra. W ramach inwestycji zostanie zaprojektowane też odwodnienie ulicy (studnie i wpusty deszczowe) oraz oświetlenie. Projekt, według miejscowego planuj zagospodarowania przewiduje też place do zawracania. Ujęte zostały również propozycje zjazdów na niezabudowanych terenach. Niestety szerokość ulicy nie pozwala na wykonanie chodników i ścieżek rowerowych – Ścieżka rowerowa musi zawierać minimum 2 metry. Jak zrobilibyśmy ścieżkę to wypadałoby i chodnik, który znowu potrzebuje dodatkowego pasa drogowego. Tam, jak to na drodze osiedlowej, będziemy chodzić i jeździć po nawierzchni z kostki betonowej – tłumaczył projektant.

Podczas spotkania mieszkańcy wnosili niewielkie poprawki dotyczące lokalizacji wjazdów do posesji. Tych, którzy nie mogli przyjść na spotkanie pracownicy wydziału zapraszają na indywidualne konsultacje, uwagi będzie można zgłaszać jeszcze przez tydzień. Pełna dokumentacja projektowa ma być gotowa w tym roku. Termin budowy przewidziany jest na przyszły rok. Mini powodzie w piwnicach i garażach oraz błoto przed posesjami odejdą w niepamięć, mówią mieszkańcy:

 

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *