Kolejna przerwa w dostawie wody. Prezes PWiK zachęca do systemu SMS [AUDIO]

Na jutro (20.12) wyszkowskie wodociągi zapowiadają kolejną przerwę w dostawie wody i zmniejszenie ciśnienia. Tym razem prace będą odbywały się na ulicy Pułtuskiej. Prezes PWiK zapewnia, że pracownicy zrobią wszystko, by dotrzymać zaplanowanych godzin. Za ostatnie przedłużenie prac przeprasza i zachęca do korzystania z systemu informacyjnego SMS.

Nieplanowane przedłużenie się ostatnich prac przy ul. Sowińskiego wywołało falę negatywnych komentarzy w stronę wyszkowskich wodociągów. Przerwa w dostawie wody została zaplanowana w nocy z 11 na 12 grudnia i miała zakończyć się o 9 rano. Niestety wszystko przedłużyło się do wieczora. Był to wynik nieoczekiwanych problemów technicznych tłumaczy prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji  w Wyszkowie Daniel BogdanJeden łącznik z jednej strony wodociągów byliśmy w stanie skręcić i było wszystko w porządku. Natomiast z drugiej strony ten łącznik na rurę nie pasował. Wydawać by się mogło, że jest ta sama rura, ten sam odcinek, ale okazało się, że trzykrotne skręcanie łącznika nie dało rezultatów. Pracownicy musieli skorzystać z pomocy sąsiednich wodociągów, gdzie otrzymali potrzebny łącznik – to jeszcze bardziej wydłużyło ich pracę. Jak mówi prezes, mieszkańcy byli informowani poprzez system SMS i na stronie internetowej wodociągów i Urzędu Miasta. W tym czasie pracownicy odpowiadali również na wiele telefonów – Przywróciliśmy wodę, kiedy mogliśmy. Nie daliśmy rady tego zrobić wcześniej, za co z góry przepraszam – mówi prezes. Mimo zaistniałej sytuacji nasi rozmówcy wykazali się wyrozumiałością:

Prezes PWiK zachęca do korzystania z systemu SMS, dzięki któremu mieszkańcy otrzymują aktualne informacje na bieżąco. Aby zarejestrować się w systemie należy wysłać wiadomość SMS o treści: INFORMACJEWYSZKOW na numer  664 07 91 91 lub/oraz ZAGROZENIAWYSZKOW na numer 664 07 91 91. Szczegóły TUTAJ.

Jednak to nie koniec prac wodociągowych. Jutro (20.12) na ul. Pułtuskiej, nieopodal firmy Quad/Graphics Europe będzie robiona sieć wodociągowa dla budujących się bloków – Może być obniżone ciśnienie lub czasowo wstrzymana dostawa wody. Prace będą od 9 do 14. Będziemy robili wszystko, żeby tych godzin dotrzymać – zapewnia prezes. Obniżenie ciśnienia wody przewidziane jest również w takich miejscowościach, jak: Leszczydół Stary, Leszczydół Pustki, Leszczydół Działki, Leszczydół Podwielątki, Sitno, Olszanka i Łosinno.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *