Kolejki w urzędzie po Kartę Dużej Rodziny

Mieszkańcy Wyszkowa na potęgę składają wnioski o ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny. Po zmianach zasad funkcjonowania tej karty może ją posiadać każdy, kto ma troje dzieci i więcej niezależnie od ich wieku. Przed urzędnikami dużo pracy.

Na początku stycznia zostały wprowadzone nowe zasady w zakresie funkcjonowania ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Posiadaczami tej karty mogą być wszyscy, którzy mają troje dzieci i więcej bez względu na ich wiek oraz moment złożenia wniosku. Dzięki temu zainteresowanie potencjalnych beneficjentów znacznie wzrosło.

Od stycznia, a w szczególności od lutego przed wydziałem edukacji w Urzędzie Miejskim ustawiają się kolejki osób zainteresowanych. Co ciekawe są to osoby w średnim wieku – informuje naczelnik wydziału Sławomir Cieślak.

W ubiegłym roku miesięcznie do urzędu wpływało średnio 10 wniosków. Teraz, od początku stycznia odnotowano ich już 70. Naczelnik prognozuje, że zainteresowanie kartą jeszcze wzrośnie, bo informacje o nowych zasadach funkcjonowania szybko się rozchodzą, a ulgi, które obejmuje są atrakcyjne dla odbiorców.

Karta Dużej Rodziny upoważnia m.in. do ulg na przejazdy środkami transportu publicznego, zniżek na stacjach paliw (Orlen). Z upustów można skorzystać też w wielu sklepach (m.in. Lidl, Carrefour) i ośrodkach kultury. Posiadacze karty zapłacą mniej też za wyrobienie paszportu, co niedługo będzie możliwe w Wyszkowie.

Zainteresowanie ulgami to również wzmożona praca dla urzędników. Za przyjmowanie wniosków ma być odpowiedzialna już nie jedna, a nawet do trzech osób w urzędzie.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *