Kobieta potrącona przez busa na przejściu dla pieszych [VIDEO]

Policjanci apelują o zachowanie większej ostrożności na drogach. Jak poważne mogą być skutki chwili nieuwagi za kierownicą można zobaczyć na załączonym materiale. Widać na nim jak kierujący uderza w kobietę przechodzącą na oznakowanym przejściu dla pieszych.

W poniedziałek policjanci ruchu drogowego pracowali na miejscu wypadku, w którym poszkodowana została 76-letnia kobieta. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący volkswagenem nie udzielił pierwszeństwa i uderzył w znajdującą się na pasach kobietę. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierowca volkswagena był trzeźwy. Policjanci przyjęli od niego wstępne wyjaśnienia, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli ślady i nagranie z monitoringu miejskiego, które zarejestrowało całe zdarzenie. To pomoże w wyjaśnieniu dokładnych okoliczności tego wypadku.

Przejścia dla pieszych to miejsca bardzo newralgiczne, a wypadki z udziałem niechronionych uczestników ruchu kończą się często bardzo tragicznie. Policja apeluje, aby pamiętać, że kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych jest zobowiązany zmniejszyć prędkość, zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Piesi zaś powinni zawsze przed wejściem na jezdnię zatrzymać się i rozejrzeć.

KPP

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *