Kładka na moście gotowa

Kładka pieszo-rowerowa na moście drogowym jest już gotowa i dopuszczona do ruchu. Wraz z tą budową zmodernizowano również sąsiadujące obszary. Inwestycja powstała z inicjatywy mieszkańców Rybienka Leśnego.

Można po niej bezpiecznie podróżować pieszo, rowerem, można biegać – zapewnił burmistrz Grzegorz Nowosielski podczas konferencji prasowej, którą zorganizowano 11 października przy moście drogowym. Burmistrz nie ukrywa, że jest dumny z inwestycji, bo – jak podkreślił – nie leżała ona w kompetencjach samorządu miasta – Most należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jest w pasie drogi krajowej i burmistrzowie nie zajmują się tym, żeby udrażniać mosty, czy kładki. Ale mamy takich ambitnych, aktywnych mieszkańców, jak właśnie pani Katarzyna, wtedy nauczycielka w Rybienku Leśnym. Ona zauważyła ten problem i przy pomocy przyjaciół zebrała mnóstwo podpisów, złożyła petycje do władz miasta i podjęliśmy inicjatywę – mówił.

Inicjatorką zbiórki podpisów była Katarzyna Agata CzechowskaSpełniło się nasze marzenie społeczne! Ja po prostu napisałam to, o czym marzą wszyscy ludzie i mieszkańcy. To było jedynie redagowanie tekstu do tego tematu, który był niezbędny i  dlatego ja nie jestem żadną inicjatorką. Ja jedynie napisałam tekst, który poparło ponad 2 tysiące osób. To też uczniowie m.in. biegali do swoich rodziców. To było niezbędne. Rybienko musiało być połączone – podkreśliła.

Budowa kładki wymagała też pobocznych prac, o których mówiła naczelnik Wydziału Inwestycji w UM Urszula FijałkowskaPo prawej stronie mamy zejście na plażę. Tam mieliśmy schody o szerokości 1 metra, teraz jest 2,5. Następnie celem poszerzenia tego ciągu wykonaliśmy nasyp za rzeką w kierunku Latoszka. Wykonaliśmy też budowę kanalizacji deszczowej w ulicy Latoszek i przebudowaliśmy tę ulicę. Zostało zrobione również przejście przez ul. Latoszek i drugie, bezkolizyjne przy ul. Warszawskiej. Dodatkowo jeszcze zrobiliśmy połączenie chodnika, który wybudowała GDDKiA w ubiegłym roku. Celem zabezpieczenia ruchu dla pieszych dobudowaliśmy jeszcze kawałek połączenia ich przejścia z naszym przejściem na ul. Warszawskiej.

Kładka pieszo-rowerowa kosztowała blisko 2,8 mln, z czego wkład własny gmino to 700 tys. zł.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *