Kierująca z zakazem prowadzenia uszkodziła auto pijanej kobiecie

Kobieta z zakazem prowadzenia aut i kierująca pod wpływem alkoholu to uczestniczki wczorajszej (07.08) kolizji w miejscowości Poręba-Kocęby. Policję na miejsce zdarzenia wezwała nietrzeźwa.

Wczoraj rano dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od kierującej bmw, że w miejscowości Poręba-Kocęby doszło do kolizji między nią a kierującą volkswagenem. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierująca vw (24 lata) cofając na parkingu doprowadziła do zderzenia z bmw, gdzie za kierownicą była 36-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego.

W trakcie kontroli okazało się, że kierująca bmw jest w stanie nietrzeźwości. Miała prawie promil alkoholu w organizmie. Natomiast kierująca vw prowadziła auto z dwójką dzieci, mimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Kierującej bmw zatrzymano prawo jazdy. Grozi jej za to kara do 2 lat więzienia oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres co najmniej 3 lat i świadczenie pieniężne. Kierująca vw za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów grozi jej do 5 lat więzienia

kpp

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *