Kacper Jaszewski – pierwszy Polak w NFL Academy. Wesprzyj rozwój wyszkowianina

Kacper Jaszewski, najmłodszy zawodnik Rhinos Wyszków jako pierwszy Polak od września rozpocznie naukę w Barnet and Southgate College i dołączy do wąskiego grona 80 zawodników z Europy w Akademii NFL. Wyszkowianin pochodzi z wielodzietnej rodziny, dlatego drużyna zorganizowała zbiórkę pieniędzy na jego rozwój w Wielkiej Brytanii. 

17-letni Kacper Jaszewski to wychowanek drużyny Rhinos Wyszków. Był najmłodszym zawodnikiem grającym w pierwszej drużynie. Na swoim koncie ma Mistrzostwo Polski Juniorów, debiutancki sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej notując kilka przyłożeń punktowych, czy spotkania przeciwko drużynom z TOP4 w Polsce.

Po zakończonym sezonie w Rhinos Kacper udał się do Anglii na pierwszy etap testów do Akademii NFL. Konkurował tam z 1500 zawodnikami z całej Europy. Jego wyniki plasowały się w czołówce, dzięki czemu otrzymał awans do kolejnej edycji, gdzie pozostało już tylko 150 najlepszych zawodników. Jego talent podziwiali zawodowcy m.in. Christian Scotland-Williamson grający w Pittsburgh Steelers, czy Efe Obada z Carolina Panthers. Jako pierwszy Polak wraz z innymi 80 zawodnikami z Europy otrzymał stypendium na naukę w Akademii NFL.

Stypendium obejmuje koszty nauki, uczestnictwa w Akademii, ale nie obejmuje noclegów i przelotów w relacji Polska – WB, WB – Polska. Dlatego też wyszkowska drużyna zainicjowała zbiórkę. Koszt tygodniowy pobytu (akademik) to 200 funtów z posiłkami, tj. ok. 5000 tys. złotych miesięcznie (przez 10 miesięcy). Połowę tej kwoty zostało już odłożone

Cała zbiórka ma odciążyć znacząco rodziców Kacpra, którzy mogą jedynie zapewnić mu zabezpieczenie finansowe, aby mógł pojawiać się na najważniejszych świętach w domu, ponieważ na utrzymaniu mają też jego rodzeństwo – trzech braci i siostrę.

Drużyna Rhinos Wyszków jest zespołem amatorskim i działa non-profit, więc nie generuje zysków aby znacząco wesprzeć Kacpra. Działamy na różnych frontach, m.in. jesteśmy w trakcie procedowania stypendium sportowego, które Kacper mógłby uzyskać z Gminy Wyszków, rozmawiamy ze sponsorami oraz organizujemy wewnętrzną zbiórkę wśród zawodników. Jednak do wyjazdu zostało naprawdę niewiele i chcemy dać poczucie pewności Kacprowi i jego rodzicom. Dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie. To ogromna szansa dla Kacpra, który jest niesamowitą osobą prywatnie aby już za rok mógł wyjechać do USA i tam kontynuować naukę i karierę – piszą organizatorzy.

Zbiórka prowadzona jest na stronie: https://pomagam.pl/wsparciekacpra

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *