Julia Ekalt i Katarzyna Piątek laureatkami policyjnego konkursu plastycznego

W tym roku polska Policja Państwowa obchodzi 100-lecie. W ramach tego jubileuszu Komenda Powiatowa Policji w Wyszkowie zorganizowała konkurs plastyczny, w którym uczestnicy mieli pokazać, jak zmieniła się Policja od jej powstania. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęły Julia Ekalt i Katarzyna Piątek.

Konkurs plastyczny to jeden z elementów obchodów w Wyszkowie 100. rocznicy powstania Polskiej Policji Państwowej. Wzięło w nim udział 20 uczestników. Konkurs został rozstrzygnięty dzisiaj (13.06) w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Prace oceniali insp. Michał Toporkiewicz – Komendant Powiatowy Policji w Wyszkowie, Maria Gajewska – przedstawiciel Starostwa Powiatowego, Irena Filipowicz – instruktor zajęć artystycznych w WOK „Hutnik” oraz sierż. sztab. Marta Gierlicka z KPP w Wyszkowie.

Przed rozdaniem nagród uczestnicy usłyszeli o historii Policji, którą pokrótce przybliżył komendant. 24 lipa 1919 roku Sejm RP uchwalił ustawę o Policji Państwowej. Oczywiście, jak cała polska historia, Policja funkcjonuje z przerwami – z przerwą na okres wojenny i z przerwą na okres powojenny do 1989 roku, a dokładnie do 1990 roku, kiedy powstała nowa ustawa o Policji, ale generalnie mamy sto lat i chyba dobrze się trzymamy, jak na taki wiek – mówił insp. Michał Toporkiewicz.

I właśnie te sto lat Policji Państwowej, to jak się zmieniła mieli za zadanie przedstawić uczestnicy konkursu. Wszyscy za udział otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczał komendant oraz wicestarosta Leszek Marszał. Najlepsze prace należały do:
Uczniowie klas 1-4:
I miejsce – Julia Ekalt (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie)
II miejsce – Olaf Fijałkowski (Szkoła Podstawowa w Porządziu)
III miejsce – Tymon Kołakowski (Szkoła Podstawowa w Luycnowie)

Uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i gimnazjum
I miejsce – Katarzyna Piątek (Szkoła Podstawowa w Porządziu)
II miejsce – Karolina Pułaska (Szkoła Podstawowa w Trzaciance)
III miejsce – Klaudia Trojanek (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie)

Wszystkie prace zostaną wystawione podczas wyszkowskich obchodów 100-lecia polskiej Policji, które zaplanowano na 26 lipca w WOK „Hutnik”. Później przez najbliższy rok będą zdobić pierwsze piętro komendy.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *