Jubileuszowa wigilia miejska [FOTO/AUDIO]

Od 10 lat mieszkańcy Wyszkowa gromadzą się przy fontannie na ul. Sowińskiego, by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Wigilia miejska to też wspólne kolędowanie i wieczerza. Inicjatorem świątecznych spotkań jest Klub Przyjaciół Wyszkowa.

Tradycyjnie tuż przed Wigilią Bożego Narodzenia mieszkańcy Wyszkowa, przedstawiciele gminy i Klubu Przyjaciół Wyszkowa spotykają się na placu przy fontannie na ul. Sowińskiego. Wigilia miejska to okazja do złożenia sobie życzeń, wspólnego kolędowania i skosztowania świątecznych potraw. Mieszkańcom bardzo podobają się te spotkania. Posłuchaj:

Spotkanie rozpoczęła minuta ciszy ku pamięci górnikom, którzy zginęli w czwartek w kopalni w Karwinie. Po chwili zadumy w centrum miasta rozbrzmiały kolędy przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4. Słowno-muzyczny występ pod okiem Inezy Pieniążek przygotowali: Patrycja Nisio, Roksana Tybura, Julia Komor, Ewa Czupryniak, Anna Krucińska, Aleksandra Runo, Daria Dąbrowska i Julia Gronkiewicz.

Świąteczne życzenia rozpoczęła zastępca burmistrza Wyszkowa Aneta KowalewskaTo takie ważne, żebyśmy znaleźli tę jedną chwilę, żeby pobyć razem. To są rodzinne święta,  a my też przecież jesteśmy rodziną (…) życzę, żeby to były spokojne, rodzinne, bezpieczne święta, w których będziecie odpoczywać i cieszyć się swoją obecnością.

Do życzeń dołączył się wicestarosta Leszek Marszał. Zapowiedział też, iż to prawdopodobnie ostatnia wigilia w tym miejscu – 10 lat to jest dobry moment, żeby zamknąć pewien etap. Inwestycja na placu miejskim dobiega końca. Mam nadzieję, że dzięki życzliwości pani burmistrz i pana burmistrza następna edycja będzie miała miejsce w otoczeniu atrakcyjnej, innowacyjnej infrastruktury, pergoli, namiotów, gdzie odbędzie się kiermasz świąteczny. Myślę, że takie życzenie gwiazdkowe byłoby doskonale dla nas wszystkich.

Głos zabrał również przedstawiciel Klubu Przyjaciół Wyszkowa, Adam Mróz. Jak przyznał, 10 lat temu inicjatorzy zastanawiali się, czy pomysł z wigilią miejską zostanie pozytywnie przyjęty przez mieszkańców – To było ogromne wyzwanie, bo przecież tych spotkań wigilijnych poprzedzających tę wigilię w domu jest wiele. Ale państwo zawsze z nami byliście, mimo mroźnych spotkań, deszczowych i śnieżnych – mówił do mieszkańców życząc miłości, ciepła i serdeczności uczestnikom spotkania i ich rodzinom.

Dzielenie opłatka poprzedziła modlitwa i błogosławieństwo ks. kan. Zdzisława Golana, kustosza sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie. Kapłan życzył zebranym, by przede wszystkim nie zapomnieli o istocie świąt Bożego Narodzenia.

Sponsorami wieczerzy byli gmina Wyszków, restauracja „Baśniowa” i restauracja „Gościniec pod Jesionem”.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *