Joanna Bala radną sejmiku. „Ten wynik to był ogrom ciężkiej pracy” [WYWIAD/AUDIO]

Joanna Bala, mieszkanka Niegowa (powiat wyszkowski) została radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Na kandydatkę startującą z ramienia Prawa i Sprawiedliwości głosowało 17817 osób.

Z okręgu nr 6 obejmującego miasta: Ostrołęka i Siedlce oraz powiaty: garwoliński, łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski w radzie Sejmiku Województwa Mazowieckiego zasiądzie 9 osób. Jedną z nich jest przedstawicielka powiatu wyszkowskiego Joanna Bala.

Radna najwyższe poparcie uzyskała w powiecie wyszkowskim – 7025 głosów. Znaczącą liczbę głosów otrzymała również od mieszkańców powiatu garwolińskiego – 2970 głosów, mińskiego – 1920 głosów, ostrołęckiego – 1085 głosów oraz węgrowskiego – 1390 głosów. W pozostałych powiatach wynik nie przekraczał tysiąca głosów. Mieszkańcy powiatu sokołowskiego oddali na radną 593 głosy, w powiecie ostrowskim zdobyła 630 głosów, siedleckim – 667 głosów, łosickim – 448. Najmniejszą liczbę poparcia radna uzyskała w powiecie makowskim – 436 głosów.

Jak przyznaje Joanna Bala, jest pozytywnie zaskoczona tą ilością głosów, ale był to ogrom ciężkiej pracy – To jest ogromny zasięg terytorialny, ale z pokorą podchodziłam do tych wyborów. Rozmawiałam z wieloma ludźmi. Pokazywałam się jako osoba, która jest pracowita, rzetelna (…) Teraz czeka mnie ciężka praca, żeby tych osób, które oddały na mnie głos po prostu nie zawieść. Radna zapowiada, że w pierwszej kolejności chce zająć się doposażeniem powiatowego szpitala.

Cała rozmowa z radną znajduje się poniżej:

 

Pozostali radni z okręgu nr 6, którzy zasiądą w sejmiku wojewódzkim to:

  1. Janina Ewa Orzełowska, Siedlce (KW PSL) – 26189 głosów
  2. Mirosław Jan Augustyniak, Sypniewo (KW PSL) – 15414 głosów
  3. Elzbieta Lanc, Sadowne (Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywtaelska) – 25818 głosów
  4. Wojciech Józef Kudelski, Siedlce (KW PiS) – 54857 głosów
  5. Marcin Grabowski, Ostrołęka (KW PiS) – 23896 głosów
  6. Krzysztof Jan Żochowski, Sławiny (KW PiS) – 16738 głosów
  7. Michał Tadeusz Góras, Mińsk Mazowiecki (KW PiS) – 11146 głosów
  8. Maciej Górski, Górki-Grubaki (KW PiS) – 10490 głosów

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *