Jest szansa na nowe boisko dla osiedla Prosta

Prace nad nowoczesnym i wielofunkcyjnym boiskiem na osiedlu Prosta w Wyszkowie możliwe, że rozpoczną się jeszcze w tym roku. Gmina złożyła wniosek o dofinansowanie inwestycji do Ministerstwo Sportu i Turystyki. Osiedle Prosta jest jednym z największych w Wyszkowie, dzieci i młodzieży również tam nie brakuje. Młodzi piłkarze czekają z niecierpliwością na modernizację ich miejsca do gry w piłkę nożną.

Gmina kontynuując rozbudowę infrastruktury sportowej, w odpowiedzi na nabór ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej EDYCJA 2019”, złożyła wniosek o dofinansowanie zadania pn.: „Budowa boiska wielofunkcyjnego o wym. 22 x 30 m na osiedlu Prosta, gm. Wyszków”.

W ramach zadania planowana jest budowa ogólnodostępnego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej (o pow. 660 m2) przeznaczonego do rozgrywania meczów piłki nożnej, piłki ręcznej oraz mini koszykówki. Ponadto pojawią się tam m.in. bramko-kosze, piłko chwyty, a także ławki i kosze na śmieci. Młodzież korzystająca z boiska już nie może doczekać się inwestycji. Jak przyznali w wywiadzie z Wyszków24.pl – Teraz nie jest stosowne podłoże do gry w piłkę. Jest beton. Można się przewrócić i sobie krzywdę zrobić / Chłopaki będą się rozwijać, bo teraz to za bardzo warunków nie ma.

Inwestycja ma rozpocząć się w listopadzie. Jej całkowity koszt to ponad 704 849,25 zł złotych, wnioskowana kwota dotacji to 232 600,00 zł.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *