Jest reakcja burmistrza na społeczny sprzeciw dotyczący spalarni

Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski wystosował pismo do firmy ECO ABC Sp. z o.o. z prośbą o ponowne rozważenie i zaniechanie planów budowy spalarni odpadów niebezpiecznych. Drugie pismo trafiło też do właściciela działki, by ten zaniechał dzierżawy, czy też sprzedaży gruntu pod inwestycję. Wszystko dzięki reakcji mieszkańców, którzy w większości sprzeciwiają, aby taki zakład powstał.

Sprawa związana z budową zakładu przetwarzania odpadów niebezpiecznych nabrała rozgłosu wraz z początkiem października, kiedy internauci dostrzegli na stronie Urzędu Miasta obwieszczenie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia pn. „Budowa zakładu przetwarzania odpadów niebezpiecznych i innych niż niebezpieczne w Wyszkowie”. Organem właściwym do wydania decyzji w tej sprawie jest burmistrz miasta. Fala negatywnych komentarzy w sieci zmobilizowała też radnych do zajęcia swoich stanowisk w tej sprawie. Radni z Prawa i Sprawiedliwości nie popierają inwestycji. Takie samo zdanie mają również radni z KWW „Masz Wybór”, którzy jutro (26.10) przy Galerii Wyszków w godzinach 12.00-14.00 będą zbierać podpisy pod petycją przeciwko spalarni. Zbiórka podpisów prowadzona jest również internetowo – KLIKNIJ TUTAJ.

Idąc za głosem społecznego sprzeciwu burmistrz miasta wystosował pisma z prośbą do firm ECO ABC Sp. z o.o. oraz ROLSTAL Pawłowski Sp. z o.o. Poniżej zamieszczamy treść pism:

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *