Jednym telefonem możesz uratować życie!

Zima to szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych. Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy wiemy, że ktoś potrzebuje pomocy. Wystarczy jeden telefon lub zgłoszenie poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zima to szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych. Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Rozejrzyjmy się dookoła i zwróćmy uwagę czy taka sytuacja nie ma miejsca w naszym bliskim otoczeniu.

Wystarczy jeden telefon wykonany na numer alarmowy 112 lub zgłoszenie poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W katalogu dostępnych zagrożeń do naniesienia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa znajduje się kategoria „Bezdomność”. Opcja ta pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, samotnych,  potrzebujących pomocy, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Nie bądź obojętny, reaguj!

materiał KPP w Wyszkowie

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *