Jeden bus, a tyle radości! [AUDIO/FOTO]

Podopieczni Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie odebrali nowego busa. Na samochód udało się uzyskać 80 000 zł dofinansowania od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Bus będzie służył uczestnikom Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy czekali na nowe auto od wielu lat.

Ostatni bus do przewozu podopiecznych Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie został zakupiony w 2004 roku. Stowarzyszenie od tego czasu gromadziło środki, by w przyszłości zakupić kolejny samochód. W tym roku udało się również dofinansowanie od Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, co umożliwiło zakup.

Starostwo powiatowe wystąpiło do PFRON-u, aby zostały dofinansowane samochody służące przewozowi osób z niepełnosprawnościami. I to dzięki powiatowi, ale to też nasza zasługa – bo wniosek pisaliśmy my – dostaliśmy 80 tysięcy zł. dofinansowania – mówiła podczas oficjalnego przekazania samochodu przewodnicząca stowarzyszenia Urszula Mikołajczyk.

Koszt busa to prawie 150 000 zł (wliczając również ubezpieczenie auta), czyli ponad 60 000 zł. stowarzyszenie musiało pokryć z własnych środków. W związku z tym, że PSOUU jest organizacją pozarządową i niedochodową, a zbierane przez lata pieniądze nie wystarczyły, do składki na samochód dołożyli się też mieszkańcy miasta, wspierając stowarzyszenie podczas zbiórek publicznych zorganizowanych na terenie wyszkowskich parafii.

21 listopada zebrani przed placówkami stowarzyszenia PSOUU Koło w Wyszkowie (Warsztatów Terapii Zajęciowej i Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy) z niecierpliwością wyczekiwali na przyjazd nowego auta. Widok 9-osobowego busa sprawił podopiecznym wiele radości. Posłuchajcie:

Powiat wyszkowski na dofinansowanie nowych busów złożył trzy wnioski. Jak podkreślił starosta Bogdan Pągowski, tylko PSOUU Koło w Wyszkowie tak szybko zmobilizowało się do zebrania brakujących środków – stowarzyszenie jakoś tak bardzo energicznie zadziałało i to jest pierwszy przekazany samochód w tym roku. Te busy bez wątpienia są potrzebne, bo wy rzeczywiście robicie dużo kilometrów. Gratuluje zdobycia wkładu własnego, co nie było łatwe – mówił starosta.

Dzięki wsparciu PFRON-u nowy bus trafi również do Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku i Domu Pomocy Społecznej w Niegowie.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *