Instalacja elektryczna w sanktuarium grozi pożarem

Instalacja elektryczna w sanktuarium św. Idziego w Wyszkowie jest w opłakanym stanie i grozi pożarem. Przed parafią nieplanowany remont na ponad 250 tysięcy złotych.

W związku  tym, że media podają, że w ostatnim czasie jest dość dużo pożarów w kościołach spowodowanych awarią elektryczności my również postanowiliśmy zbadać stan naszej instalacji elektrycznej. Firma, która dokonała takiej ekspertyzy stwierdziła, że jej stan jest katastrofalny. Grozi nie tylko awarią, ale i pożarem – podaje dla Wyszków24.pl proboszcz sanktuarium ks. kan. Zdzisław Golan.

Ta sytuacja wymagała podjęcia w parafii nieplanowanych działań. Instalacja, która funkcjonuje obecnie została założona w trakcie odbudowy świątyni, czyli po II wojnie światowej. Jej wymiana wiąże się z kosztem na ponad 250 tysięcy złotych. Projekt nowej instalacji jest już gotowy, tak jak i zgoda od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Remont rozpocznie się lada dzień.

MG

Tagi:

3 Komentarzy

  1. Szymon Reply

    No właśnie proboszcz ogłosił zbiórkę ale nie ogłosił przetargu. Dziwne. Chyba, że przetarg się odbył a ja nic o tym nie wiem? Proszę o informację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *