Ile gmina zarobi na płatnych parkingach?

Gmina oszacowała dochody i wydatki związane z funkcjonowaniem Strefy Płatnego Parkowania. Kalkulacje wskazują, że tegoroczny budżet może się nieco zwiększyć.

Szacuje się, że 5 tysięcy złotych gmina Wyszków w tym roku zarobi na Strefie Płatnego Parkowania, która funkcjonuje w centrum miasta od 1 lipca. Uiszczanie opłat za bilety przez kierowców może zwiększyć budżet gminy o 40 tys. zł. Kary za nieopłacanie biletu przewiduje się, że będą sięgały 15 tys. zł. Jednak wydatki są niewiele mniejsze, bo sięgają 50 tys. zł, mówi skarbnik gminy Dariusz KorczakowskiTo jest koszt ochrony, która pilnuje, żeby posiadać bilety parkingowe, to największa pozycja w kosztach. Oprócz tego koszt utrzymywania oprogramowania, który pozwala wystawiać dodatkowe opłaty, koszt materiałów eksploatacyjnych, czyli papier. Poza tym jest są koszty bankowe, bo płacimy prowizję za przeliczanie bilonu, przy czym to jest 1-2% i opłata dla operatora kart bankowych za przyjmowanie wpłat – tłumaczy. Gmina, aby zaoszczędzić na utrzymaniu Strefy Płatnego Parkowania korzysta z usług Straży Miejskiej, której funkcjonariusze opróżniają biletomaty.

Strefa Płatnego Parkowania obejmuje ulicę Ratuszową i 11 Listopada naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 1. Pierwsze 30 minut postoju w strefie jest bezpłatne (to nie zwalnia z pobrania biletu z parkometru). Pierwsza i kolejna godzina parkowania to 2 zł. Płatny parking obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *