Hotspoty we wszystkich gminach w Polsce

W przyszłym tygodniu ruszy nabór wniosków na tworzenie tak zwanych hotspotów, czyli publicznych punktów dostępu do Internetu. Z programu będą mogły skorzystać wszystkie gminy w Polsce, do czego zachęcał na spotkaniu z zarządem i radnymi powiatu wyszkowskiego minister cyfryzacji Marek Zagórski.

– Każda gmina dostanie grant w wysokości 60 tys. zł po to, żeby wyposażyć takie punkty. Oczywiście umowa na sygnał będzie musiała być zrobiona z operatorami, ale będzie można tych punktów zrobić tyle, ile wyjdzie. Mamy wystarczająco dużo środków, żeby praktycznie każda gmina w Polsce mogła skorzystać – poinformował minister.

Dotychczas taki projekt o tej samej wartości organizowała Komisja Europejska, pod nazwą WiFi4EU. Jednak, jak zauważył minister Marek Zagórski, w skali całej Unii Europejskiej zaledwie 135 gminom z Polski udało się otrzymać granty. Rządowy projekt skierowany jest do ponad 2 tysięcy gmin.

Dokładnie informacje o naborze wniosków pojawią się w przyszłym tygodniu na stronie Ministerstwa Cyfryzacji i Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *