Góralskie kolędowanie [AUDIO]

Folk kapela „Góralska Hora” wystąpiła w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie. Kolędowanie z góralami zakończyło świąteczny okres w parafii.

Niedzielny koncert (27.01) w kościele św. Wojciecha poprzedziła Msza św. z góralską oprawą liturgiczną poprowadzoną przez gości ze Szczyrku. Kapelę „Góralska Hora” tworzy czterech utalentowanych muzyków pochodzących z polskich gór i Słowacji. Do swoich aranżacji wykorzystują instrumenty takie jak skrzypce, cymbały węgierskie, altówkę i kontrabas. Zespół sięga też po oryginalne i unikatowe instrumenty góralskie, jak trombita, róg pasterski, dudy, okaryna, czy różnego rodzaju piszczałki. To wszystko w uzupełnieniu o ich charakterystyczną gwarę i stroje spowodowało, że wyszkowianie na chwilę mogli przenieść się na południe Polski.
Podczas koncertu usłyszeć można było wiele polskich kolęd oraz żywiołowych pastorałek góralskich. To nie pierwsza wizyta kapeli w powiecie wyszkowskim, otóż w grudniu zagościli w Brańszczyku, gdzie zagrali podczas jasełek organizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych przy współpracy miejscowej parafii i władz samorządowych.
Posłuchajcie, jak wyszkowianom spodobał się niedzielny wieczór z góralami. Przypominamy, że zgodnie z tradycją kolędy śpiewamy do 2 lutego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, do czego szczególnie zachęca lider kapeli Szczepan Karwowski:

 

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *