Fundacja Radia Zet dla niepełnosprawnych z Wyszkowa

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie został wsparty nowym sprzętem rehabilitacyjnym. Wszystko dzięki współpracy z Fundacją Radia Zet oraz uczniami XXVII Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, którzy włączyli się w zbieranie pieniędzy dla wyszkowskiego ośrodka podczas jednego z koncertów charytatywnych. Choć podopieczni placówki już od dłuższego czasu mają okazję korzystać z nowych podarunków, to oficjalne przekazanie i podziękowanie odbyło się dzisiaj, 14 lutego.

Dziś świętujemy dzień miłości, przyjaźni, życzliwości. To najlepsza okazja na takie spotkanie – mówiła podczas uroczystości dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Edyta Jarosz. A zorganizowane spotkanie było wyrazem wdzięczności za pomoc od Fundacji Radia Zet, która zakupiła sprzęt rehabilitacyjny dla podopiecznych ośrodka. Pierwsze spotkanie dyrektor z prezes fundacji Anetą Lejman, a także przedstawicielką warszawskiego liceum odbyło się podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka. Wtedy jedynie zakładano, jak będzie wyglądała pomoc dla ośrodka. Jednak po udanym koncercie pn. Czacki Second Stage, gdzie zebrano ponad 8 tys. zł, fundacja podwoiła te środki i doposażyła wyszkowską placówkę. Dzięki temu zakupiono m.in. rowerki i bieżnie rehabilitacyjne, wyposażano salę doświadczania świata dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością, ośrodek rehabilitacyjno-koordynującego, ale też pojawił się nowy specjalistyczny program wspierający metodę Neuroforma skierowaną do pracy z dziećmi z autyzmem i z zespołem Aspergera.

Pamiętam swoją pierwszą wizytę tutaj i to, co mnie poruszyło najbardziej to były te kolory, które były wszędzie – na korytarzach, dzieci ubrane na kolorowo, takie radosne. To był taki radosny Dzień Dziecka, który ja jeszcze pamiętam ze swojego dzieciństwa. Życzę, by w waszym życiu było tyle kolorów, ile w tej szkole – mówiła do uczniów Aneta Lejman.

W spotkaniu oprócz przedstawicielki fundacji, jak i dziennikarki Radia Zet Anny Józefowicz towarzyszył naczelnik Wydziału Edukacji w powiecie Krzysztof Arbaszewski, a także starosta powiatu Jerzy Żukowski i jego zastępca Leszek Marszał. Uczniowie ośrodka przygotowali dla gości występy artystyczne prezentując przy tym umiejętności, które nabywają dzięki nauce w placówce, jak np. język makaton (gestykulacja), który ma na celu wzmagać mowę dzieci.

Na gości czekało również trudne zadanie – musieli wybrać najlepsze prace plastyczne wykonane pod hasłem „Amorowe love”. Wyróżnienia otrzymała wspólna praca klasy VI i VII, a także Krystiana Szczepańskiego oraz Marcina Zaśko. Dodatkowe podarunki otrzymali Dominik Nida i Dominik Bloch, których rysunki dekorują korytarz ośrodka. Z kolei goście otrzymali od dzieci anioły miłości.

Współpraca z fundacją na zakupie sprzętu się nie kończy. Teraz przed społecznością Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego czeka nagranie spotów reklamowych na antenie Radia Zet.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *