Dzisiaj przejedziemy obwodnicą śródmiejską [FOTO]

Ponad 3 km trasy obwodnicy śródmiejskiej wraz z drogami serwisowymi, która przebiega zachodnio-północnym obrzeżem miasta zostanie już dziś, 18 października udostępniona dla kierowców. Zabezpieczenia z dróg będą zdejmowane od godziny 14.00. Swobodny przejazd obwodnicą planowany jest na godzinę 15.00.

Obwodnica śródmiejska jest łącznikiem Drogi Krajowej nr 62 i trasy S8. Dzięki niej ciężki transport samochodowy został wyeliminowany z centrum miasta. Droga ułatwia też dostęp do dzielnicy przemysłowej. I etap budowy obwodnicy rozpoczął się od  skrzyżowania ulic Sikorskiego i Piłsudskiego. Jadąc ulicą Piłsudskiego w stronę ulicy Leśnej przecinamy rondo, z którego dostaniemy się na nowy 162-metrowy wiadukt, wybudowany nad przejazdem kolejowym. Estakada prowadzi do ronda przy ul. Świętojańskiej. Następnie jadąc prosto, mijając skrzyżowanie z ulicą Matejki, kierowcy zostaną wyprowadzeni na ulicę Białostocką.

Uwaga! Zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu z ulicą Białostocką. Ulica ta od strony miasta do obwodnicy jest teraz drogą podporządkowaną.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *