Dobroczynny Dzień Dziecka [AUDIO/FOTO]

Cały plac atrakcji przed pływalnią „Błękitna” był wczoraj (02.06) do dyspozycji małych i dużych wyszkowian. Gmina po raz kolejny zorganizowała Dzień Dziecka łącząc go z akcją charytatywną Motoserce.

Przejazdem motocyklistów przez ulice Wyszkowa rozpoczął się niedzielny rodzinny piknik profilaktyczny. Wszystko po to, by dać znać mieszkańcom, że rozpoczęła się akcja Motoserce 2019 oraz Dzień Dziecka. Motoserce to ogólnopolskie charytatywne wydarzenie, którego głównym celem jest zbiórka krwi. Akcji towarzyszyły pokazy kaskaderskie. Jednak najwięcej atrakcji czekało dla najmłodszych wyszkowian. Dmuchane zjeżdżalnie i place zabaw, ścianka wspinaczkowa, malowanie buzi, małe i duże bańki mydlane, dogoterapia i wiejska zagroda to tylko część z nich. Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt z eksperymentami, gdzie można było zrobić m.in. slime, czyli tzw. gluty (o czym chętnie mówią nasi rozmówcy w poniższej relacji). Swoje stanowiska przygotowały też policja, straż pożarna i ratownictwo medyczne. Na placu pojawił się również namiot profilaktyczny Gminnej Szkoły Rodzenia. Relacja z wydarzenia znajduje się poniżej:

Piknik był też okazją do zbiórki pieniędzy przeprowadzonej przez Fundację Lepszy Los. Środki mają zostać przekazane na Bajkowe Centrum Rehabilitacji dla dzieci, gdzie usługi dla pacjentów będą bezpłatne. Fundacja ma 2 lata by zebrać 2 miliony złotych.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *