Dla życia i rodziny. IX marsz przeszedł ulicami Wyszkowa

„Rodziną kolebką życia”, „Zwyciężamy miłością”, „Głośmy radość życia”, „Piąte: nie zabijaj” – takie hasła widniały na transparentach uczestników Marszu dla życia i rodziny, którzy przeszli dziś (09.06) w uroczystość Zesłania Ducha Świętego ulicami naszego miasta. Inicjatywa ta organizowana jest przy udziale wszystkich parafii od 9 lat.

Wartość ludzkiego życia od poczęcia oraz rodzina oparta na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwarta na przyjęcie i wychowanie dzieci – to wartości jakie przyświecają Marszom dla życia i rodziny. W tym roku w inicjatywie bierze udział 130 miejscowości z całej Polski, w tym 6 z naszej diecezji. Wyszkowski marsz rozpoczął się Mszą św. w sanktuarium św. Idziego. W swojej homilii proboszcz parafii ks. kan. Zdzisław Golan nawiązując do Ewangelii św. Jana mówił o szczególnym działaniu Ducha Świętego, o jego znaczeniu w naszym życiu – Duch Święty zapraszany poprzez modlitwę przychodzi i wypełnia nas, umacnia w wierze tych, którzy uwierzyli w Jezusa. Otwiera nasze serca na Jego obecność. Przybywa, aby w życiu działy się rzeczy niezwykłe, rzeczy Boże. Trzeba mieć oczy wiary szeroko otwarte, aby tę moc Ducha Świętego dostrzec. Jak przypomniał kapłan, Polacy są świadkami obecności i działania Ducha Świętego –  40 lat temu, kiedy do Polski przybył Jan Paweł II, modlił się o odnowienie oblicza naszej ziemi mocą Ducha Świętego. Nasza ojczyzna jest od 30 lat państwem wolnym i suwerennym. Jesteśmy świadkami działania Jego mocy – podkreślił. Przejawem tej wolności i wiary mają być właśnie marsze dla życia i rodzin, nawiązał proboszcz, bo – jak dodał – tylko rodzina jest gwarantem naszej przyszłości, tylko małżeństwo kobiety i mężczyzny jest normą. Jednak obecnie jesteśmy świadkami nowomody, dlatego trzeba nam ponownie prosić o moc Ducha Świętego dla nas i dla naszej polskiej ziemi, by ta wolność, którą pozyskaliśmy na nowo nie została przez niewłaściwie wybory utracona, więc teraz, jak i 40 lat temu wołajmy z wiarą „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi, polskiej ziemi i naszej wyszkowskiej”. Wierni po Mszy św. przemaszerowali od skweru Jana Pawła II przez ulicę Daszyńskiego, Pułtuską, Sikorskiego aż do sanktuarium Świętej Rodziny. Tam za udział w inicjatywie podziękował zebranym ks. kan. Kazimierz Wądołowski, który wraz z parafianami przygotował dla wszystkich uczestników piknik rodzinny.

Podziękowania za pośrednictwem naszego portalu składają również inicjatorzy wyszkowskich marszy Alicja i Sylwester Śniadałowie z diecezjalnej diakonii życia – Dziękujemy diecezjalnemu duszpasterzowi rodzin ks. Jacku Kotowskiego za modlitwę, wsparcie, osobiście dostarczone materiały. Dziękujemy przede wszystkim za to, że zawsze nas zapala do tego działania choć sam widzi, że jest to bardzo trudne w dzisiejszych czasach, kiedy mamy taką walkę i atak na rodzinę, jeśli chodzi o moralne wychowanie. Wspiera nas modlitwą, swoją katechezą, swoją konferencją, czujemy się podbudowani jego postawą. Dziękujemy wszystkim rodzinom ze wspólnot z Wyszkowa, bo to też świadectwo, że się jednoczymy. Dziękujemy też naszym duszpasterzom na czele z księżmi proboszczami, bo zawsze włączają się w tę inicjatywę i wszyscy stanęli na wysokości zadania.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *