Dachowanie. W aucie była matka z dzieckiem

Warunki na drodze dają się we znaki kierowcom. Wczoraj wieczorem (09.10) między Wyszkowem a Leszczydołem Nowiny doszło do dachowania. W aucie była matka z dzieckiem.

9 stycznia około godz.18.00 na drodze z Leszczydołu Nowin do Wyszkowa doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, 41-letnia kobieta kierująca fiatem seicento nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, straciła panowanie nad pojazdem, po czym zjechała do rowu gdzie auto dachowało. Szczęśliwie, ani kierującej, ani podróżującemu z nią dziecku nic się nie stało.

Policja nieustannie apeluje o zachowanie ostrożności na drogach. Jest ślisko i niebezpiecznie. Oblodzona nawierzchnia drogi powoduje często zmniejszenie przyczepności kół pojazdu, co w połączeniu z jazdą z nadmierna prędkością, może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami też jest ważne, bo „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego – podkreśla rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie Marta Gierlicka.

Od początku roku w powiecie wyszkowskim doszło już do 14 kolizji i 4 wypadków drogowych, w których 5 osób zostało rannych.

MG/KPP

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *