„Czwórka” z nową załogą na pokładzie [AUDIO/FOTO]

Trzy pierwsze klasy dołączyły do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie. Dzieci ślubowały być dobrym uczniem, dbać o honor szkoły i klasy oraz pomagać innym. Dla nich rozpoczęcie nauki w murach szkolnych to duża zmiana po beztroskich latach spędzonych w przedszkolu. Ale pierwszaki z „czwórki” polubiły już nowe miejsce, o czym mówią relacji audio.

Szkoła jest jak statek, który zabiera uczniów w wieloletni rejs – z takim przesłaniem rozpoczęła się część artystyczna przed uroczystym ślubowaniem pierwszaków. Nowa załoga liczy 73 osoby, które tworzą trzy klasy pierwsze. Jednak zanim oficjalnie przyjęto ich do wspólnego szkolnego rejsu, starsi koledzy sprawdzili, czego pierwszaki nauczyły się przez pierwszy miesiąc nauki. Jak się okazało, dzieci dobrze już wiedzą, jak zachować się w szkole, potrafią zaśpiewać piosenkę w języku angielskim oraz znają patrona i dyrektora szkoły.

Odpowiednia kadra to niezbędny czynnik do tego, by dzieci czuły się dobrze w szkole. To ich podejście sprawia, że nowi uczniowie są zachęceni do nauki, mówi dla Wyszków24.pl Ewa Runo, dyrektor szkoły – Nauczyciel, który wprowadza dzieci do pierwszej klasy, wdraża je w tę naukę, musi mieć przede wszystkim dużo cierpliwości i dużo miłości. Jednocześnie musi być stanowczy i wymagający, czyli nie może z byle błahego powodu rezygnować z wyznaczonych zadań, tylko konsekwentnie do tego celu dążyć – mówi.

Pierwszoklasiści po części artystycznej złożyły ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostały pasowane na ucznia przez dyrektor Ewę Runo. Tym samym stały się częścią placówki, która należy do Klubu Przodujących Szkół, podkreśliła Zofia Dawicka, przedstawicielka klubu. SP 4 to jedne z 208 placówek w Polsce, które do niego należą – Róbcie wszystko, żebyście mogli być dalej członkami klubu – zachęciła. Uroczystość zakończyła się częścią artystyczną z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz wręczeniem wyróżnień dyrektora dla grona nauczycieli i pracowników oświaty.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *