Coraz więcej zieleni. Plac Miejski prawie gotowy

Prace na Placu Miejskim dobiegają końca. Ich efekty – choć jeszcze zza ogrodzenia – są już widoczne. Inwestycja zostanie oddana do użytku do końca czerwca.

16 maja przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Wyszkowie na czele z naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Bezpieczeństwa – Adamem Mrozem, a także Robertem Garbarczykiem – naczelnikiem Wydziału Gospodarski Komunalnej, Mieszkalnictwa i Rolnictwa przeprowadzili kontrolę prac wykonywanych na Placu Miejskim. Prace są na etapie zaawansowanym i wszystko wskazuje na to, że wykonawca zrealizuje działania do końca maja. Według szacunków przedstawicieli urzędu, cały proces uzyskiwania zezwoleń na oddanie placu do użytku powinien zostać sfinalizowany do końca czerwca.

Plac Miejski będzie składał się z kilku stref, między innymi strefy wodnej i strefy spotkań. Wybudowany został kompleks fontann, których strumienie przy dobrej bezwietrznej pogodzie sięgać będą nawet 9 metrów wysokości. Nad fontannami czuwa specjalny system, który dostosowuje moc strumienia wody do siły wiatru. Pod ziemią wybudowany został „bunkier techniczny”, w którym znajdują się maszyny obsługujące fontanny.

Na terenie Placu znajdują się ławki, kosze na śmieci, stoliki do gier, stoliki kawiarniane, stojaki na rowery, „psie stacje”, poidełka i karmniki dla ptaków, siedziska i meble przenośne, tablice informacyjne. Pojawiły się prostokątne kwietniki z miejscami do wypoczynku, wyposażone w siedziska w cieniu drzew. Zasadzonych zostało mnóstwo drzew, krzewów, pnączy i kwiatów, które umilą spędzanie wolnego czasu w sercu miasta. Od strony ulicy Sowińskiego ustawione zostały pergole z pnączami, natomiast w części południowej wygospodarowane zostało miejsce z możliwością ustawienie sceny, w związku z czym w przyszłości na placu będą mogły odbywać się imprezy plenerowe. Teren ten objęty zostanie monitoringiem miejskim.

UM/MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *