Brańszczyk: W sobotę piknik z udziałem Pary Prezydenckiej

6 lipca w Centrum Księdza Orione w Brańszczyku odbędzie się piknik inaugurujący ogólnopolską akcję charytatywną „Pomagam z radością”. Jej celem jest wspieranie dobroczynności poprzez przekazywanie darów na określone potrzeby ośrodków i potrzebujących osób. Swój udział w wydarzeniu potwierdziła Para Prezydencka.

Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Prowincja Polska od prawie stu lat służy osobom potrzebującym i wykluczonym społecznie w kilkunastu swoich ośrodkach rozsianych po całej Polsce, w tym też w Brańszczyku. Dzięki organizowanej przez nich pomocy i wsparciu innych udało się pomóc dziesiątkom tysięcy najbardziej potrzebujących osób. Orioniści chcą rozwijać swoją pracę misyjną, budować nowe ośrodki i przyjmować więcej osób pod swoje skrzydła. W tym celu zorganizowali akcję charytatywną „Pomagam z Radością” (www.pomagamzradoscia.pl), która w tym roku rozpocznie się piknikiem rodzinnym 6 lipca w Brańszczyku.

 

Wydarzenie to jest dedykowane wszystkim grupom społecznym. Piknik przewiduje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Akcja „Pomagam z Radością” ma zwrócić uwagę jak największej liczby osób na problemy ludzi starszych, niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie, którzy potrzebują wsparcia nie tylko finansowego, ale również zwykłej uwagi i poświęcenia czasu. Prócz potwierdzonego udziału Pary Prezydenckiej patronat honorowy objęło Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Partnerem strategicznym akcji „Pomagam z Radością” jest PGNiG.

PROGRAM PIKNIKU

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *