Biała niedziela na placu Miejskim [FOTO]

Niemalże od stóp do głów można było przebadać się podczas Białej Niedzieli. 15 września plac Miejski na kilka godzin zamienił się w miasteczko medyczne. Do dyspozycji mieszkańców byli lekarze, specjaliści, dietetycy – a co najważniejsze – bez wcześniejszego umawiania się na wizytę i wyczekiwania w długich kolejkach.

Biała Niedziela to nowe wydarzenie w kalendarzu gminy Wyszków. Jego inicjatorami jest Rada Seniorów – Projekt zatytułowaliśmy „Od przedszkola do seniora”. Po raz pierwszy wyszliśmy z takim projektem. Udało nam się zaprosić kilku lekarzy medycyny rodzinnej, ale i chorób wewnętrznych. Mamy też rehabilitantkę, diabetologa, dwa słuchobusy i stoiska z suplementami diety, czy miodem – mówiła dla Wyszków24.pl Danuta Sosnowska, członek rady.

Miasteczko medyczne zgromadziło lekarzy, takich jak: Katarzyna Gola-Pawełko (medycyna rodzinna), Anna Darocha (pediatra), Arkadiusz Darocha (choroby wewnętrzne, kardiologia), Bogdan Kowalczyk (choroby wewnętrzne, medycyna rodzinna), Adam Orłowski (diabetolog, choroby wewnętrzne) i Katarzyna Wysocka (choroby wewnętrzne). Porad i usług udzielała również rehabilitantka Zuzanna Gardocka, Ewelina Napiórkowska (masaż i medycyna naturalna), Ewa Chmielewska (porady profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie) oraz specjaliści z Cambridge Diagnostics w zakresie spersonalizowanego jadłospisu.

Naszym rozmówcom możliwość skorzystania jednocześnie z tak wielu usług bardzo się spodobała:
Nie zawsze ludzie wiedzą, że coś im dolega, a teraz mogą wykonać różne badania. Konsultowałam się z kilkoma lekarzami, naprawdę mają fajne podejście;
– Bardzo życzliwi lekarze, byłam na przykład u pani fizjoterapeutki;
– Ja byłam na badaniu słuchu, na razie wszystko w porządku;
– Nigdy nie badałam sobie cukru, a mam prawie 60 lat, a tu jest do tego okazja – mówili mieszkańcy.

To nie koniec takich inicjatyw. Dla wyszkowian od października ruszy Dzienny Dom Opieki Medycznej. Szczegóły wkrótce.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *