Będą się uczyć, jak się nauczyć

Gmina Wyszków planuje rozszerzyć ofertę dla uczniów, by mogli przygotowywać się do egzaminów nie tylko merytorycznie. Niektórym brakuje sposobów na przyswajanie wiedzy, choć chęci są, zauważa zastępca burmistrza Wyszkowa Aneta Kowalewska.

Jest potrzeba popularyzowania nauki w Wyszkowieale też, aby uczyć dzieci, jak się uczyć – mówi zastępca burmistrza Wyszkowa Aneta Kowalewska. Pomysł o kursach ze sposobów uczenia się padł po analizie efektów próbnych egzaminów ósmoklasistów, ale też po zainteresowaniu, jakim cieszą się kursy przygotowujące na tenże egzamin. Na dodatkowe zajęcia z języka polskiego i matematyki na 380 uczniów klas ósmych w gminie zapisało się 300 chętnych. Zainteresowanie tym kursem przerosło nasze oczekiwania – przyznaje zastępca burmistrza i jak podaje – Pierwsze zajęcia podobały się uczniom, oczywiście troszkę narzekają, że długo trwają, ale mają osiem sobót, żeby przerobić cały materiał. Jeśli dobre recenzję utrzymają się to, niewykluczone, że taka formuła wsparcia dla uczniów będzie wykorzystywana częściej.

Jednak uczniowie zdecydowanie potrzebują też wiedzy metodycznej – Rzeczywiście to wielokrotnie dla uczniów ogromne wyzwanie. Nie samo przyswojenie materiału, tylko też odnalezienie się w formule egzaminu, radzenie sobie ze stresem i w ogóle sam sposób uczenia się, więc też zastanawiamy się nad tego typu kursami.

Uczniowie ósmych klas na doszkalające zajęcia spotykają się w soboty. Ale i młodsi wyszkowianie poświęcają jeden dzień weekendu na dodatkową naukę, bo już jutro (23.02) kolejny zjazd uniwersytetu dziecięcego. Tym razem uczestnicy przygotują samodzielnie magnes na lodówkę. Formuła uniwersytetu również ma zostać rozszerzona – gmina planuje skierować ofertę także dla uczniów starszych klas.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *