Będą ograniczenia na DK 62 w Kamieńczyku

Trwają ustalenia ku poprawie bezpieczeństwa na Drodze Krajowej nr 62 w Kamieńczyku. Jest to miejsce częstych i poważnych wypadków oraz kolizji. W ciągu ostatnich pięciu lat zginęło tam 12 osób.

Jak wynika z policyjnych statystyk DK 62 w Kamieńczyku to jedna z najbardziej niebezpiecznych dróg w gminie Wyszków. W 2019 roku doszło tam do 2 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby. Z kolei w przeciągu ostatnich 5 lat odnotowano aż 32 wypadki z 12 ofiarami śmiertelnymi i 47 rannymi. Sołtys Adam Bodzan chce przyspieszenia działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na tej drodze, o czym mówił podczas ostatniej (17.06) debaty dotyczącej bezpieczeństwie w ruchu drogowym organizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Wyszkowie.

Po każdej takiej większej sytuacji, tragicznym zdarzeniu słyszymy o jakichś planach o podjęciu działań przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Jak na razie widzimy, że zostały wycięte w jakimś stopniu drzewa, to na pewno poprawiło bezpieczeństwo i widoczność na zakrętach, ale to nie minimalizuje skutków tych wszystkich zdarzeń – apelował sołtys.

Jak poinformował Antoni Dziekoński z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Warszawie, rejon Ostrów Mazowiecka, aktualnie przeprowadzane są przeglądy dróg, odbyło się też spotkanie w Starostwie Powiatowym w obecności policjantów. Wnioski z różnymi postulatami do głównego wydziału GDDKiA zostały już złożone – Zawnioskowaliśmy, żeby na tych łukach zamontować bariery energochłonne. Dodatkowo chcemy wprowadzić ograniczenie prędkości z zakazem wyprzedzenia. Tylko, czy to coś nam da? Prawdopodobnie nie za wiele. Najbardziej wiarygodnym czynnikiem, który poprawiłby to bezpieczeństwo to byłoby wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości – przyznał. Ale za odcinkowy pomiar prędkości GDDKiA nie odpowiada.

Pierwsze ograniczenia na drodze w Kamieńczyku powinny pojawić się w przeciągu dwóch miesięcy. Ponadto GDDKiA na łukach tej drogi planuje też poszerzenie  i utwardzenie z kostki brukowej.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *