Bałagan w nazewnictwie i numeracji ulic [AUDIO]

Dzisiaj ulica Żytnia jest w Wyszkowie, Olszance i Rybienku Starym – zauważył podczas posiedzenia radnych sołtys Gulczewa, Witold Król. Problem dotyczy też innych ulic. Pracownicy gminy opracowują system, który rozwiąże problemy z nazewnictwem i numeracją.

O uporządkowanie nazw i numeracji ulic apelował do radnych podczas piątkowej sesji (28.12) sołtys Gulczewa Witold KrólDzisiaj ulica Żytnia jest w Wyszkowie, Olszance i Rybienku Starym. Ludzie z zewnątrz nie mogą się połapać. Mamy ten sam kod pocztowy i są pomyłki. Problem też jest z ulicą Leśną. To są poważne sprawy – mówił i jak zauważył, problemem jest również oznakowanie miejscowości – Jadąc do Gulczewa po drodze mijamy trzy znaki z nazwą Rybienko. Jeden znak się kończy, drugi zaczyna i potem znowu jest kolejny.

Jak informuje naczelnik wydziału Zagospodarowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami w Urzędzie Miejskim Iwona Kozon w tej chwili opracowywany jest system, który będzie rozwiązywał problemy nadawania numerów w poszczególnych miejscowościach – Tworzymy ulice wspólne np. dla dwóch miejscowości i będą one miały jedną numerację. Nie będzie możliwości, żeby numery przy tej samej ulicy powielały się – podkreśla i jak dodaje nazwy ulic, które już istnieją w danym kodzie pocztowym nie są nadawane od dłuższego czasu. Naczelnik informuje również, że istniejące już ulice i numeracje nie będą zmieniane.

MG

Tagi:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *