Audiobooki coraz bardziej popularne wśród zawodowych kierowców

Audiobooki wypożyczane w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie cieszą się powodzeniem wśród kierowców ciężarówek. To dobry sposób na wyciszenie i przy okazji zapoznanie się z nowościami wydawniczymi – mówi pracownik czytelni Norbert Dąbowski.

Zawodowi kierowcy szukający sposobów na urozmaicenie długiej i monotonnej drogi zaczęli sięgać po audiobooki. Rekordzista ma na swoim koncie ponad 150 odsłuchanych lektur. Jak podaje Norbert Dąbkowski pracownik wyszkowskiej biblioteki – To żony kierowców wypożyczają dla nich audiobooki. Panie wybierają różnorodne typy lektur – opowiadania, science fiction, podróżnicze, a nawet romantyczne. Spokój i cisza dla zawodowych kierowców jest bardzo ważna. A słuchanie książek temu sprzyja. Przy okazji poznają nowości wydawnicze.

Kolekcja biblioteczna ma na swoim koncie około tysiąca audiobooków, które teraz można też odsłuchiwać na miejscu. W czytelni powstał przeznaczony do tego specjalny kącik. Wygodne fotele i cisza pozwala na zrelaksowanie się przy ulubionej lekturze. Jest to też miejsce, w którym sięgnąć można po e-booki, czyli książki elektroniczne na czytniki, tablety i smartfony.

Kącik został utworzony w ramach realizowanego zadania „Poprawa warunków termicznych budynku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Wyszkowie i dostosowanie niektórych pomieszczeń do wprowadzenia nowych form zajęć” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt pozwolił tez na wyposażenie czytelni w trezor, czyli maszynę umożliwiającą zwrot książek przez całą dobę. Trezor znajduje się przy wejściu głównym budynku. Unowocześniona została również sala im. prof. Ludwika Maciąga.

MG/MGBP

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *