Armia Matki Bożej powiększona o wyszkowian [AUDIO/FOTO]

8 grudnia w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie blisko 200 osób złożyło uroczysty Akt Ofiarowania się Jezusowi przez ręce Maryi. Uczestnicy przygotowywali się do tej chwili w trakcie 33-dniowych rekolekcji prowadzonych przez Wspólnotę Duchowych Niewolników Maryi.

Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi działająca przy sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży w Warszawie na Siekierkach cykle 33-dniowych rekolekcji prowadzi od 2016 roku. Tym razem do aktu zawierzenia mogli przygotować się również wyszkowianie. Chętnych zgłosiło się blisko 200 osób. Wspólne złożenie aktu odbyło się 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi podczas Mszy św. sprawowanej w Godzinę Łaski przez proboszcza parafii ks. kan. Romana Karasia. Eucharystię rozpoczęła procesja uczestników z białymi różami i Aktami Ofiarowania.

Jesteście tu, by jeszcze bardziej zaufać Maryi, powierzyć się, oddać, być niewolnikiem, sługą. Przez 33 dni rozważaliście Boże teksty, wsłuchiwaliście się w słowo. Boga trzeba słuchać nieustannie i jak Matka Maryja powtarzać „Niech mi się stanie według Twego swego”. Jesteście armią Matki Bożej. Armią wierną Bogu i Maryi. Ta armia też ma być świadkiem Chrystusa, posłusznym temu wszystkiemu, co mówi Bóg – podkreślił kapłan w homilii.

Wszystkie Akty Ofiarowania zostaną przewiezione na Jasną Górę. Jak mówią uczestnicy, dla nich rekolekcje, które doprowadziły do całkowitego oddania się Maryi to wyjątkowy czas – To jest coś niesamowitego być tak blisko Maryi i być jej niewolnikiem / zawierzenie to cudowna radość serca / to był ciężki czas przygotowań, bo trzeba było być wiernym w postanowieniu, ale zawierzenie to całkowite oddanie się Matce Bożej we wszystkim – mówili niewolnicy Matki Bożej. Więcej usłyszycie klikając w poniższy plik:

Rekolekcje zostały opracowane na podstawie „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, który był obowiązkową lekturą przed złożeniem Aktu Ofiarowania. Ponadto uczestnicy przez ponad 4 tygodnie rozważali indywidualnie przygotowane na każdy dzień treści wsparte o ćwiczenia duchowe i modlitwy, a raz w tygodniu spotykali się wspólnie na konferencji, modlitwie i adoracji. Jak czytamy w TraktacieOddać się w ten sposób Jezusowi przez Maryję – to naśladować Boga Ojca, który nam dał swojego Syna przez Maryję. Oznacza to również: naśladować Syna Bożego, który do nas przyszedł przez Maryję, i dając nam przykład, pobudza nas, by iść do Niego tą samą drogą, jaką On do nas przyszedł, a jest nią Maryja. To wreszcie naśladować Ducha Świętego, który udziela nam swych łask i darów tylko przez Maryję.

Z zawierzeniem Maryi wiążą się praktyki wewnętrzne i zewnętrzne. Do wewnętrznych należy spełnianie wszystkich uczynków przez Maryję, z Maryją, w Maryi i dla Maryi. Zewnętrznymi praktykami są: całkowite ofiarowanie się samego siebie, swoich dóbr, modlitw, uczynków; odmawianie małej koronki do Najświętszej Dziewicy, szczególne nabożeństwo do tajemnicy wcielenia, a także noszenie małego żelaznego łańcuszka, po którym można rozpoznać duchowych niewolników. Łącznie poprzez rekolekcje wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi Jezusowi przez ręce Maryi zawierzyło się już prawie 3 000 osób.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *