Anielskie serca charytatywnie [FOTO/AUDIO]

„Bądź Aniołem, otwórz serce” – pod takim hasłem już czwarty raz zorganizowano w Wyszkowie świąteczny koncert charytatywny. Jego inicjatorem jest Szkoła Podstawowa nr 5, jednak w tym roku oprócz uczniów, rodziców i nauczycieli na scenie wystąpiło wielu gości. Wejściówką na wydarzenie była paczka z żywnością dla potrzebujących.

Koncert charytatywny „Bądź Aniołem, otwórz serce” to inicjatywa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 5. Jak mówi opiekunka wolontariatu w szkole Emilia Wojtkowska –  Pomyśleliśmy, żeby z okazji Dnia Wolontariusza zamiast apelu, zrobić taki koncert. I tak to się zaczęło. Zebraliśmy trochę żywności, a z roku na rok jest jej coraz więcej. Zainteresowanie koncertem rzeczywiście wzrasta, jak zauważyły prowadzące wydarzenie – Katarzyna Kacpura z Ośrodka Pomocy Społecznej i Anna Gołębiewska, nauczycielka w SP5 – tylu widzów jeszcze nie było, żeby w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” zabrakło miejsc siedzących. W tę inicjatywę, oprócz społeczności szkolnej i pracowników OPS włącza się również gmina Wyszków, a w tym roku po raz pierwszy Fundacja Lepszy Los.

Dotychczas koncert był okazją do zaprezentowania się inicjatorów – społeczności Szkoły Podstawowej nr 5. Tym razem oprócz, uczniów, ich rodziców i nauczycieli na scenie wystąpili również inni utalentowani wyszkowianie. Gości przywitały swoim pokazem gimnastyczki ze Stowarzyszenia JK Sport. Na scenie nie mogło zabraknąć również wicemistrzyń świata federacji WADF i wicemistrzyń Europy, czyli tancerek z Rewii Dziecięcej „Sylaba”. Gościnnie wystąpili również soliści ze Studia Piosenki Ireny Zdunek i Szkoły Muzycznej „Miłość-Muzyka-Pasja”. Widzowie byli pod wrażeniem:

Patriotycznym akcentem związanym z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez społeczność Szkoły Podstawowej nr 5. Wojna zakończy się Bożym Narodzeniem – takie było powszechne przekonanie w Europie w sierpniu 1914 roku (…) zarówno z niemieckich, jak i alianckich okopów rozbrzmiewały kolędy, te same – zapowiedziała Anna Gołębiewska. I tak od „Cichej nocy” wyśpiewanej w różnych językach, przez wiersze i utwory nawiązujące do tamtych lat, występujący przeszli do współczesnych czasów – ale czy lepszych? Co to jest szczęście? Gdzie je znaleźć? – pytali widzów, prezentując na scenie zabieganych ludzi, nie mających dla siebie czasu. Sentymentalne widowisko słowno-muzyczne rozweselił absolwent SP5 Dawid Kulesza, lider zespołu DEJW. Swoimi utworami wprowadził wszystkich w radosny nastrój. I tym akcentem społeczność szkoły zakończyła koncert finałową „Piosenką o pomaganiu ludziom”, bo Kto, jeśli nie ty? Kto, jeśli nie my? Kto, jeśli nie ja pomagać innym ma?

Tegoroczne paczki trafią głównie do osób starszych, ale też wielodzietnych rodzin.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *