[AKTUALIZACJA] Autobusem z Wyszkowa do wsi z gminy Brańszczyk

Wniosek powiatu wyszkowskiego o dofinansowanie transportu publicznego w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych został zaakceptowany. Od września ruszy linia Wyszków – Brańszczyk – Białebłota – Wyszków.

O planach związanych z nową linią pisaliśmy TUTAJ. Obejmie ona trasę od Wyszkowa przez wsie z gminy Brańszczyk (Zakręzie, Ojcowizna, Trzcianka, Niemiry, Brańszczyk. Nowy Brańszczyk, Knurowiec, Budykierz, Białebłota, Nowa Wieś) i z powrotem, w sumie ok. 51 km. Powiat wyszkowski na złożenie wniosku o dofinansowanie transportu publicznego miał czas do 12 sierpnia. Wczoraj, 19 sierpnia samorząd otrzymał pozytywną odpowiedź. W ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych linia zostanie wsparta złotówką od kilometra. Powiat ze środków własnych pokryje minimum 10% kwoty deficytu na danej linii komunikacyjnej.

Na chwilę obecną przeprowadzane jest zapytanie ofertowe wśród lokalnych przewoźników, którzy co do słuszności powstania tej linii mają odmienne zdania, mówi wicestarosta Leszek MarszałOgólnie zdania były podzielone. Jedni z uwagi na doświadczenie uważają, że ta linia nie ma racji bytu. Dwóch innych wstępnie zadeklarowało chęć złożenia oferty i rozpoczęcia usług. Aktualnie trwają pracę przygotowawcze. Przewoźnik zostanie wyłoniony do końca tygodnia.

Wstępnie planowane są dwa kursy – poranny, który dotrze do Wyszkowa przed godziną 8.00 oraz popołudniowy. Będzie to linia testowa, która ma funkcjonować do końca roku.

MG

Tagi:

1 Komentarz

  1. Dojazdy autobusowe Reply

    A gdzie takie wioski jak Udrzyn , Udrzynek tam brak komunikacji odcięci od cywilizacji nie ma czym dojechać tylko z przysłowiowego buta. Prosimy o komunikacje miejską .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *