200 mandatów od początku sierpnia

Jeszcze nie wszyscy parkujący w centrum Wyszkowa zorientowali się, że od 1 lipca funkcjonuje tam Strefa Płatnego Parkowania. Kontrolerzy wystawili już 200 mandatów. 

Przez pierwszy miesiąc parkujący w Strefie Płatnego Parkowania (tj. ul. Ratuszowa i 11 Listopada na przeciwko Szkoły Podstawowej nr 1) mogli znaleźć za wycieraczką samochodu kartkę z informacją o obowiązku pobierania biletu z parkometru. „Szkolenie” kierowców trwało do końca lipca. Od sierpnia regulamin obejmujący strefę zaczął obowiązywać na dobre. Efekt – 200 mandatów od początku miesiąca.

Kierowcy tłumaczą się na różne sposoby, mówi kontroler pan Cezary Ludzie mówią, że są roztargnieni, zapędzeni albo że nie zauważyli znaku. Przy tych 200 mandatach jakieś 10% to są takie, gdzie ludzie wzięli bilety, ale schowali je do torebki, czy do kieszeni. My i tak nie wlepiamy tych mandatów wszystkim po kolei. Jak ktoś siedzi w samochodzie to podchodzimy i mówimy, że parking jest płatny i należy pobrać bilet. Zdarza się również, że ludzie nie potrafią obsłużyć parkometru.

Przypominamy, że pierwsze 30 minut postoju w strefie jest bezpłatne. To nie zwalnia z pobrania biletu z parkometru. Pierwsza i kolejna godzina parkowania to 2 zł. Płatny parking obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00. Bilet musi znaleźć się za przednią szybą, tak by był widoczny na zewnątrz. Z opłat są zwolnieni niepełnosprawni oraz pojazdy osób przewożących osoby niepełnosprawne, samochody należące do placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób niepełnosprawnych. Przypominamy też o ruchu jednokierunkowym na ul. Ratuszowej.

MG

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *