105 km/h w zabudowanym. Motocyklistka straciła prawo jazdy

Policjanci z wyszkowskiej drogówki zatrzymali motocyklistkę, która w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 105 km/h. Przekroczenie prędkości o 55 km/h skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, o powyżej 50 km/h policjant zatrzymuje prawa jazdy. Tak właśnie dokument straciła 31-letnia kobieta, która w miejscowości Somianka jechała motocyklem z prędkością 105 km/h, czyli o 55 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy.

Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierująca została ukarana mandatem i 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali też jej prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal jeździła za kierownicą i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy – ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

KPP

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *