Turniej w Gulczewie

20 sierpnia, 2013 | przez Patrycja Zawadzka
Turniej w Gulczewie
Magazyn
0

[Not a valid template]

Europejskie Centrum Kształcenia PASCAL w Wyszkowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Gulczewie zorganizowali I Amatorski Turniej Siatkarski w Gulczewie, który odbył się w niedzielę 18 sierpnia 2013 roku.
Do Turnieju zgłosiło się sześć drużyn: PTM FITLAND, Szkoleś Wyszków, Wichry, Rybienko Leśne oraz gospodarze – OSP Gulczewo, PASCAL Wyszków. Drużyny liczyły co najmniej 6, a maksymalnie 9 zawodników. Na boisku z każdej drużyny występowało 6 zawodników. Grupy grały w systemie „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Sety rozgrywane były do uzyskania 25 punktów i do przewagi 2 punktów przy stanie 24:24. Za zwycięstwo 2:0 w setach drużyna uzyskiwała 3 punkty, a pokonani 0 punktów. Za zwycięstwo 2:1 w setach 2 punkty, przegrani 1 punkt. Drużyna, która uzyskała najwięcej punktów, została zwycięzcą Turnieju. Sędziami byli Jacek Augustynik oraz Mariusz Oleksiak.
Rozgrywki przebiegły następująco:
– pierwsza kolejka meczów: Pascal Wyszków – Rybienko Leśne 0:2 i PTM Fitland – Wichry 2:1;
– II kolejka – PTM Fitland – OSP Gulczewo 2:0 i Szkoleś Wyszków – Wichry 0:2;
– III kolejka – Pascal Wyszków – OSP Gulczewo 0:2 i Rybienko Leśne – Szkoleś Wyszków 2:1;
– IV kolejka – Pascal Wyszków – PTM Fitland 0:2 i Rybienko Leśne – Wichry 1:2;
– V kolejka – PTM Fitland – Szkoleś Wyszków 2:0 i OSP Gulczewo – Wichry 0:2;
– VI kolejka – Pascal Wyszków – Szkoleś Wyszków 0:2 i Rybienko Leśne – OSP Gulczewo 2:0;
– VII kolejka – PTM Wyszków – Rybienko Leśne 2:0 i Pascal Wyszków – Wichry 0:2;
– VIII kolejka – OSP Gulczewo – Szkoleś Wyszków 0:2.
W finale zagrały drużyny: Wichry, Rybienko Leśne, Szkoleś Wyszków i PTM Fitland.
W przerwie rozgrywek turniejowych KS Camper Wyszków zaprezentował się w meczu pokazowym. Pełen profesjonalizm, miła atmosfera i bardzo dobra forma to atuty, które podziwiać mogli wszyscy zgromadzeni na terenie OSP w Gulczewie. Po zakończonym meczu organizatorzy podziękowali za przyjęcie zaproszenia na turniej i rozegranie meczu drużynie Campera, wręczając Statuetkę Strażaka, dyplom oraz pamiątkowy puchar. Poprosili również wszystkich zawodników o pozostawienie pamiątkowych podpisów na turniejowej piłce. Zawodnicy Campera odwdzięczyli się zaproszeniem na najbliższy mecz.
Turniejowi towarzyszył Piknik Rodzinny zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Wyszków “TOR”. Jego członkowie przygotowali liczne atrakcje dla dzieci: dmuchaną zjeżdżalnię, trampolinę oraz konkurs – „Lepiej żyję, bo nie piję”. Piknik ten został zorganizowany w ramach projektu dotyczącego profilaktyki antyalkoholowej i współfinansowany przez Burmistrza Wyszkowa – Grzegorza Nowosielskiego. Widzowie, którzy przyszli tego dnia na teren OSP w Gulczewie, mogli zobaczyć pokaz zumby przygotowany przez Joannę Zglec. Ratownik medyczny WOPR – Adrian Monik, pokazał zgromadzonym, jak udzielać pierwszej pomocy, a zainteresowani mogli poćwiczyć na specjanych fantomach (Mała Ania).
Z racji wysokiej temperatury tego dnia strażacy OSP Gulczewo rozstawili dla gości kurtynę wodną, dzięki czemu chętni mogli schłodzić się w fontannie zimnej wody.
Oprawę muzyczną turnieju i nagłośnienie przygotowali DJ 21 i DJ Ura.
Turniej zakończył się zwycięstwem drużyny PTM FITLAND w składzie: Maksym Grzybowski, Adrian Grzybowski, Kamil Grzybowski, Krystian Kruk, Michał Woźniak, Przemysław Czerwiński, Piotr Jurczyk.
II miejsce zdobyła drużyna WICHRY, w której w skład wchodzą: Konrad Chrzczonowski, Paweł Knochowski, Michał Giziński, Roman Terlikowski, Marcin Rojek, Damian Romański.
III miejsce wywalczyła drużyna SZKOLEŚ WYSZKÓW w składzie: Michał Trzciński, Kamil Trzciński, Andrzej Trzciński, Sebastian Kuchta, Piotr Kuchta, Marcin Gałązka, Mateusz Mączewski, Przemysław Zakrzewski.
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary i pamiątkowe dyplomy.
IV miejsce zajęło Rybienko Leśne. OSP Gulczewo oraz PASCAL Wyszków, jak na dobrych gospodarzy przystało, zajęli ostatnie miejsca.
Składy pozostałych drużyn biorących udział:
– Rybienko Leśne: Andrzej Obrębski, Leszek Obrębski, Dariusz Obrębski, Kamil Obrębski, Marcin Obrębski, Remigiusz Bluszko;
– OSP Gulczewo: Marcin Król, Łukasz Gemza, Łukasz Kędzior, Daniel Trzmielowski, Łukasz Skoczeń, Daniel Król, Łukasz Król, Arkadiusz Król, Łukasz Konrad;
– Pascal Wyszków: Łukasz Rogulski, Adam Woźniak, Michał Sędziak, Krystian Bobowski, Adam Woźniak, Piotr Nowak.
Turniej przebiegł w miłej atmosferze, ale z duchem rywalizacji. Mamy nadzieję, że za rok odbędzie się II Amatorski Turniej Siatkarski w Gulczewie. Jak zapewniają organizatorzy, będą się starać kontynuować tę inicjatywę.
Organizatorzy I Amatorskiego Turnieju Siatkarskiego – Europejskie Centrum Kształcenia PASCAL w Wyszkowie oraz OSP Gulczewo, składają serdeczne podziękowania WOSIR Wyszków, sędziom Turnieju Jackowi Augustynikowi i Mariuszowi Oleksiak, DJ Ura – Marcinowi Urbanowskiemu i DJ 21 – Szymonowi Nowakowi, drużynie KS CAMPER Wyszków, trenerowi Janowi Suchowi oraz wszystkim drużynom biorącym udział w Turnieju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *