“Pola Nadziei” nadzieją Hospicjum..

Arkadiusz Wróbel
Przez Arkadiusz Wróbel Kwiecień 22, 2012 01:15

“Pola Nadziei” nadzieją Hospicjum..

Powiązane artykuły

Pola Nadziei 2012

fot. wyszkow24.pl

 

Już po raz trzeci na terenie naszego miasta Wolontariusze prowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz Hospicjum działającego przy  parafii Św. Wojciecha, które pomaga chorym na terenie powiatu wyszkowskiego i poza nim.

Celem akcji jest pomoc Hospicjum przy parafii Św. Wojciecha w Wyszkowie, które boryka się z problemami finansowymi, nie odmawiając przy tym pomocy nikomu. Pielęgniarki odwiedzają chorych nawet w powiecie ostrowskim, gdyż liczy się każdy chory i ulga w jego cierpieniu.

Inicjatorem tego przedsięwzięcia jest Klub Przyjaciół Wyszkowa. Żonkile sadzone są zawsze na jesieni, a zbierane wiosną. KPW zaproponował współpracę wolontariuszom z Zespołu Szkół Nr 2, którzy z chęcią zadeklarowali swoją pomoc. “Pola Nadziei” trwają już 3 lata. Na początku była to 1 niedziela i zaangażowane 2 kościoły. Następnie były to już 3 kościoły i jedna niedziela. W tym roku, ze względu na duże zainteresowanie i chęć niesienia pomocy rozszerzono czas trwania o piątek i sobotę.

W piątek wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 2 i Zespołu Szkól Nr 1  pod opieką P. Danuty Przybysz i P. Arkadiusza Wróbla oraz dużej pomocy i wielkim zaangażowaniu ks. Szymona Biedrzyckiego z parafii św. Idziego zebrali 3581 zł. W sobotę przy dużych hipermarketach zbiorkę prowadzili Gimnazjaliści z Gimnazjum Nr2, którzy również współpracują z KPW.  W niedziele zbiórki prowadzone będą tylko przy kościołach. Za każdą przekazaną kwotę darczyńcy otrzymują w podziękowaniu żonkila. Organizatorzy proszą o i liczą na hojność Wyszkowian.

Wyszków24 objął akcję honorowym patronatem, a nasza reporterka Angelika Oniszk cały piątek kwestowała z wolontariuszami ZS2 Adrianem Przybyszem, Katarzyną Sierzeń, Mateuszem Kotem wspierając ten szczytny cel.

Wraz z Klubem Przyjaciół Wyszkowa zachęcamy do wsparcia Hospicjum. Nigdy nie wiadomo kiedy nam będzie potrzebna jego pomoc.

AW

źródło: wyszkow24.pl

Arkadiusz Wróbel
Przez Arkadiusz Wróbel Kwiecień 22, 2012 01:15
Napisz komentarz

1 komentarz

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować.

Społeczność

Podobają Ci się nasze artykuły? Polub, obserwuj, dodaj do kręgów!

Ostatnio komentowane

 • Norbert Tymoszewicz na Facebook

  Norbert Tymoszewicz na Facebook

  Prawdopodobnie spalony hihi, albo moze tak pomalowany hehe

  Zobacz artykuł
 • Wyszkow24.pl na Facebook

  Wyszkow24.pl na Facebook

  Opisujemy zdarzenia z Wielkiej Brytanii :D

  Zobacz artykuł
 • Wyszkow24.pl na Facebook

  Wyszkow24.pl na Facebook

  Darku ty to masz nosa :) rozszyfrowales nas ;)

  Zobacz artykuł